Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
joi 25 iunie 2026 06:34

FOTO-PAMFLET

În ziua de 30 iunie, la a treia ediţie a Zilei Comunei Muşăteşti, primarul Constantin Oancea i-a elogiat pe aleşii locali pentru buna colaborare din acest mandat. Şi, ca semn al recunoştinţei comunităţii, i-a premiat cu câte un trofeu simbolic. Printre ei s-a aflat şi Ion Uţă, de la ALDE, cel care în urmă cu vreo două decenii era considerat un făcător de primari. Numai în ceea ce-l priveşte n-a dat lovitura. Ca politician de factură umanistă, dumnealui a fost pentru o perioadă în timpul guvernării USL manager al Spitalului de Recuperare de la Brădet. Suflet sensibil, care cochetează şi cu poezia, s-a dovedit a fi mai mult poet decât politician. În 2012 a obţinut un mandat de consilier local în comuna natală, pe care l-a prelungit patru ani mai târziu. Şi pentru că-i plac versurile, îi dedicăm şi noi câteva:

Am trofeul meu
Şi mă mândresc mereu
Că sunt consilier
Cu voinţă de fier
Şi lumea-n Muşăteşti
Îmi zice: "Să trăieşti!"

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It