A.D.I. Valea Doamnei îşi face firmă pentru gestionarea serviciilor de apă şi canalizare

Informaţia ne-a fost oferită de către primarul domnişan Gabriel Zăvoianu. În fapt, decizia s-a luat în Adumarea Generală a Acţionarilor de la Asociaţia de Dezvoltare Intercomunitară Valea Doamnei, desfăşurată recent. Aceasta este formată din comunele Corbi, Domneşti şi Pietroşani şi a fost înfiinţată cu scopul rezolvării unor probleme cu care se confruntă toate comunităţile locale din respectivele U.A.T.-uri şi nu oricum, ci împărţind costurile serviciilor ce se cer prestate. Acţionarii A.D.I. au decis ca în perioada următoare să înfiinţeze o societate specializată care să acopere serviciile din domeniul apei şi canalizării din localităţile amintite. "După înfiinţarea acestei firme, îi vom trece în gestiunea directă prin delegare serviciile specializate amintite, împărţind costurile între noi", a declarat primarul Zăvoianu.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
