Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
joi 25 iunie 2026 08:00

"Trebuie să fie o greşeală: n-aveam cum strânge datorii de 38.000 lei la serviciile de salubritate!"

Declaraţia îi aparţine primarului din comuna Cepari. Cristian Ciobanu a spus că anul acesta s-au luat măsuri de colectare selectivă şi de monitorizare strictă a cantităţilor de gunoi ridicate din localitatea pe care o conduce: "După ce am urmărit cântărirea gunoiului colectat de la noi, au scăzut cantităţile. În consecinţă, costurile lunare pe care am ajuns să le achităm sunt în medie de circa 3.800-4.000 lei. Aflu de la dvs. că în evidenţele de la FINANCIAR URBAN figurăm la sfârşitul primului semestru din 2019 cu datorii de aproximativ 38.000 lei. Consider că trebuie să fie o greşeală, căci am mai plătit din facturi şi, la costurile la care vă spuneam că am ajuns, nu aveam cum acumula datorii de 8 sau 10 luni de zile! Voi contacta conducerea operatorului selectiv şi voi merge să facem un punctaj ca să vedem cum stăm cu adevărat, căci nu ne convine să acumulăm datorii pe care mai apoi ne va fi foarte greu să le achităm", a concluzionat primarul Ciobanu.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It