"Am optat pentru un Centru de înot pe care să-l folosim tot anul...

... şi am lăsat pentru mai târziu reabilitarea fostului ştrand, de care ne puteam servi doar două sau trei luni în fiecare vară!" Aceasta a fost explicaţia dată de către primarul Constantin Panţurescu aleşilor locali, atunci când a fost interpelat pe tema proiectului ştrandului, despre care a spus că-l are în biroul dumnealui şi-l ţine la dispoziţia consilierilor interesaţi. Liberalul Mădălin Marinescu a vrut să ştie cine plăteşte apa folosită la probele de la amintitul Centru de înot. "Noi! Vom veni în şedinţa următoare cu cheltuielile de la aceste probe, dar şi cu propunerile de tarife atât pentru copii, cât şi pentru adulţi. Partea bună este aceea că acolo folosim o tehnologie nouă, care ne va permite să nu mai înlocuim apa de nu ştiu câte ori!", a răspuns Constantin Panţurescu.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
