Echipa SVSU Domneşti, campioană naţională la "Pista cu obstacole pe 100 metri''

# Cosmin Andronache (SPSU Automobile Dacia), vicecampion naţional în proba individuală
La finalul Concursurilor Profesionale ale Serviciilor Voluntare şi Private pentru Situaţii de Urgenţă - etapa naţională, organizată de ISU Prahova în perioada 07-09.08.2019, Argeşul a obţinut rezultate remarcabile! Astfel, pregătirea tehnică şi fizică ireproşabilă a fost încununată cu titlul de campioană naţională la proba de "Pistă cu obstacole pe 100 metri'' pentru echipajul SVSU Domneşti şi cu titlul de vicecampion naţional în proba individuală pentru Cosmin Andronache, servant pompier al Serviciului Privat pentru Situaţii de Urgenţă Automobile Dacia. De asemenea, în clasamentul general, judeţul nostru s-a situat pe locurile IV cu echipajul de la SPSU al Automobile Dacia şi pe locul V cu echipajul de la SVSU al comunei Domneşti. "Reuşiţi să ne confirmaţi cu fiecare ocazie pe care o aveţi că ne putem baza pe dumneavoastră în orice situaţie, pentru primă intervenţie şi sprijin. Vă mulţumim pentru efortul depus şi vă felicităm pentru performanţele atinse!", a declarat conducerea ISU Argeş.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
