"Camerele de supraveghere de la Dr. Oetker aparţin municipalităţii şi servesc la monitorizarea traficului!"

Precizarea a fost făcută pentru cotidianul nostru de către viceprimarul Gabriel Jubleanu. De la dumnealui am aflat că acele camere nu aparţin C.N.A.I.R. şi că sunt plasate pe ambele sensuri ale drumului la Dr. Oetker (unde sunt 4, adică 2 mici şi 2 mari), în zona Profi, de la Făgăraş, pe strada Traian (2) şi la Unitatea Militară, pe strada Victoriei (2). Cu ajutorul lor se pot identifica numerele autovehiculelor care tranzitează aceste zone şi datele furnizate folosesc la întocmirea unor studii de trafic şi nu numai, care pot folosi la completarea unor documentaţii pentru anumite proiecte ce vizează dezvoltarea unei reţele de transport moderne, precum cele din ţările civilizate din Occident.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
