Ion Şerban n-a minţit: poate depune oricând doreşte raportul de activitate!

După ce l-am criticat că s-a complăcut în starea de confort permanent a celorlalţi colegi, consilierul local ales pe lista de candidaţi a PAM a ţinut să dovedească faptul că a rămas la fel de conştiincios ca şi în trecut. Şi, în consecinţă, ne-a prezentat documentul aferent, care este unul extrem de stufos şi documentat. Structurat pe patru capitole, cel mai cuprinzător este al doilea, în care trece în revistă intervenţiile şi propunerile formulate fie în Comisia Juridică, fie în plenul şedinţelor Consiliului Local Curtea de Argeş, explicând şi raţiunile care i-au determinat voturile. N-a neglijat legătura permanentă cu cetăţenii, realizată fie prin audienţele asigurate împreună cu colegii Ionel Păunescu şi Marius Deaconu în biroul consilierilor locali, din sediul administraţiei municipale situat pe Bulevardul Basarabilor sau în deplasările prin cartierele oraşului, pentru a vedea care sunt problemele cu care se confruntă concitadinii, dar a prezentat şi stadiul unor investiţii, precum şi concluziile sale după primii trei ani din actualul mandat. În esenţă, Ion Şerban a formulat punctul său de vedere pentru atingerea unei eficienţe sporite în administraţia publică locală pornind de la necesitatea reformării acesteia de sus în jos. Aşteptăm acum cu interes momentul depunerii raportului şi afişării lui pe site-ul primăriei sau, dimpotrivă, amânarea acestui gest, care ar putea să deranjeze anumite "comodităţi" ale altor aleşi locali...
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
