Şerban face previziuni sumbre în Raportul de activitate

Consilierul municipal ales pe listele PAM ne-a informat că a predat deja la primărie raportul său de activitate pentru perioada iulie 2018-iunie 2019, pe care ni l-a pus deja la dispoziţie. El este foarte stufos, având peste 30 pagini şi se prezintă ca un jurnal de lucru, ce s-ar putea constitui ca un exemplu şi pentru colegii săi din legislativ. Postat pe site-ul primăriei municipale, poate oferi posibilitatea oricăruia dintre concitadini de a afla cum i-a reprezentat interesele şi de a aprecia dacă merită sau nu indemnizaţia lunară pe care o încasează, ca toţi ceilalţi aleşi locali. Dincolo de aceste aspecte, ceea ce atrage în mod deosebit atenţia este finalul raportului, în care a notat concluziile sale de om cu experienţă neîntreruptă de aproape 20 ani în administraţia publică locală: "În Curtea de Argeş nu se vor face investiţii considerabile, deoarece cheltuielile cu personalul bugetar din primărie şi din serviciile subordonate sunt foarte, foarte mari, astfel încât riscăm să nu mai putem nici să facem curăţenie cu mătura!" Oare chiar atât de "albastră" să fie situaţia?....
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
