Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
joi 25 iunie 2026 14:01

Supravegherea video îşi dovedeşte eficienţa!

În cadrul şedinţei ordinare de legislativ municipal din luna octombrie, primarul Panţurescu a ţinut să sublinieze importanţa camerelor de supraveghere video montate în Curtea de Argeş. "Aşa cum aţi putut vedea cei care aţi avut curiozitatea să vizitaţi camera de comandă, recent, cu ajutorul imaginilor stocate, s-a soluţionat un accident de circulaţie înregistrat pe strada Rm. Vâlcea. De asemenea, am pus la dispoziţia Poliţiei imaginile cu cei doi tineri care au vandalizat palisadele pentru flori de pe zidul din vecinătatea Muzeului Municipal şi a fostului spital. Acum, aceştia vor suporta consecinţele faptei comise!", a precizat sec şeful administraţiei municipale.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It