Valea Danului - Reabilitarea iluminatului public a intrat în faza finală!

Primarul Vasile Preda şi viceprimarul Marian Enescu erau foarte mulţumiţi zilele trecute de modul în care s-a materializat preiectul de modernizare a iluminatului public din comună. Acesta a fost finanţat de la bugetul local şi prevede schimbarea lămpilor energofage cu unele economice, pe leduri, care oferă o calitate superioară şi au durată de existenţă mai mare garantată. "Aşa cum am decis în legislativ, pe drumul judeţean vom avea lămpi pentru iluminatul public în fiecare stâlp, iar pe celelalte vor fi unul da, următorul - ba! Vizavi de acest aspect am înregistrat şi nemulţumirile unor gospodari care au avut înainte lămpi de iluminat public în faţa caselor şi acum au rămas fără ele, căci numărătoarea a picat altfel, dar şi satisfacţia majorităţii oamenilor vizavi de calitatea iluminatului public pe leduri", ne-a declarat primarul Preda.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
