Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
joi 25 iunie 2026 15:17

Furnizarea apei în Curtea de Argeş se sistează pentru 24 de ore, începând din 27 noiembrie!

Conform unei adrese primite din partea Hidroelectrica, Primăria Municipală atenţionează cetăţenii că miercuri, 27 noiembrie, începând cu ora 08.00, se va întrerupe furnizarea apei potabile în Curtea de Argeş timp de 24 de ore. Decizia a fost impusă de lucrările pe care le execută pe canalul de fugă de la CHE Vidraru, în zona Staţiei de Captare-pompare a apei de la Oeşti, unde batardoul (digul de protecţie) urmează să fie dezafectat. În consecinţă, se recomandă abonaţilor AQUATERM să facă provizii de apă pentru a trece cu bine această perioadă!

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It