Nicolae Barbu a bătut drumul spre Africa de Sud, apoi a mers la premierul Orban!

Şeful administraţiei publice din Valea Iaşului a făcut parte dintr-o delegaţie de 22 primari membri ai Asociaţiei Comunelor din România (ACoR), care s-a deplasat în Africa de Sud, în perioada 11-19 noiembrie, pentru un schimb de experienţă şi crearea unor legături care să se materializeze în viitor şi pe schimburi economice, culturale şi de altă natură. Imediat după turul doi al alegerilor prezidenţiale, în 25 noiembrie, Nicolae Barbu cu alţi 24 colegi s-au întâlnit la Bucureşti cu premierul Ludovic Orban, vicepremierul Raluca Turcan, ministrul Dezvoltării, Ion Ştefan şi secretarul general al guvernului, Ionel Dancă, pentru o discuţie pe teme de mare interes pentru comunităţile pe care le conduc. Vom reveni cu amănunte!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
