Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
joi 25 iunie 2026 16:19

S-a împodobit bradul la Centrul Pensionarilor!

Luni, beneficiarii de la Centrul pentru Recreerea Pensionarilor din cadrul Direcţiei de Asistenţă Socială Curtea de Argeş (director, Mariana Moise) au respectat tradiţia şi au sărbătorit începutul sezonului de sărbători cu momentul magic al împodobirii bradului. Beteala şi globurile colorate ce sclipesc datorită luminiţelor parcă dau viaţă Pomului de Crăciun şi îndeamnă astfel la trăirea emoţiilor specifice acestei perioade. Oricum, centrul a prins multă culoare datorită beneficiarilor implicaţi în activităţile de la "Atelierul de creaţie decoraţiuni de Crăciun", care s-a derulat pe percursul a trei săptămâni. S-au confecţionat coroniţe, ghirlande, globuleţe, căciuli de Moş, floarea Crăciunului şi chiar şi nucile au fost puse pe perete ca ornamente care creează un cadru de poveste. Toate au acestea au împodobit încăperile în care-şi desfăşoară activitatea pensionarii beneficiari, ajutându-i să se simtă cât mai "acasă".

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It