Emilian Dragnea nu mai e prefect de Argeş!

În cadrul şedinţei de Guvern de marţi a fost demis prefectul de Argeş, Emilian Dragnea. Guvernul Orban a demis toţi prefecţii din ţară care au fost susţinuţi de PSD. În multe judeţe au fost deja instalaţi prefecţi din partea PNL, dar acest lucru încă nu s-a întâmplat şi în Argeş. Atribuţiile lui Dragnea sunt acum îndeplinite de către subprefectul Adrian Bughiu, susţinut de ALDE, cel despre care sunt informaţii că va continua să fie subprefect şi în mandatul noului Guvern PNL. Unele surse susţin că noul prefect va fi prorectorul Universităţii din Piteşti, Emanuel Soare, fost candidat liberal pentru alegerile europarlamentare din 26 mai 2019...
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
