"Sperăm ca 2020 să fie un an mai bun..."

Primarul arefean Gheorghe Stoican şi-ar fi dorit mai multe realizări pentru anul în curs, dar lipsa banilor l-a silit să se concentreze strict pe priorităţi. O ultimă mare realizare este asfaltarea comunicaţiei dintre Căpăţâneni şi Arefu, care a condus la lichidarea fondului de rulment. Pentru Staţiunea turistică de la Molivişu a cheltuit 60.000 lei. Acolo a executat şi împăduriri pe 11,4 ha, plus lucrări de întreţinere. Partea bună este aceea că alimentarea cu apă este rezolvată la Arefu, după extinderea reţelelor din zona Căpăţâneni. Acum toate speranţele se leagă de anul care vine...
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
