Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
joi 25 iunie 2026 17:34

Alimentarea cu apă este 75% rezolvată la Domneşti

Primarul Gabriel Zăvoianu este pe cale să încheie cu bine o investiţie lansată în urmă cu vreo 14 ani de predecesorul Gheorghe Vasile. "Mai avem ceva de lucru, însă în prima parte a anului 2020 vom fi gata pentru recepţia reţelei", ne-a asigurat dumnealui. Edilii şi personalul administraţiei publice locale au depus eforturi considerabile pentru a convinge locuitorii să reducă semnificativ cantităţile de gunoi şi să le colecteze selectiv. "Am redus cantitatea lunară cam la jumătate faţă de anii trecuţi, dar ne confruntăm cu dificultatea achitării facturilor de către beneficiari". În altă ordine de idei, am mai aflat că la Domneşti, Moş Crăciun a venit încă din data de 17 decembrie pentru a împărţi tradiţionalele cadouri pentru copii, şi aşa de mult i-a plăcut, încât a zăbovit până în 19, ca să câştige noi puteri pentru a ajunge peste tot unde era aşteptat.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It