Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
joi 25 iunie 2026 17:35

Guvernul a dat 4.366.000 lei pentru primăriile din Argeş

Guvernul Orban a alocat bani din Fondul de Rezervă pentru 37 de UAT-uri din Argeş. Aceste sume erau necesare ca aerul pentru administraţiile publice în cauză, iar toţi banii în cauză vor merge spre Secţiunea de Funcţionare a fiecărei primării. Lista cu sumele alocate primăriilor pentru plata unor cheltuieli se prezintă astfel: Topoloveni, 83.000 lei; Albeştii de Argeş, 103.000 lei; Albeştii de Muscel, 674.000 lei; Arefu, 100.000 lei; Băbana, 118.000 lei; Bălileşti, 163.000 lei; Bârla, 152.000 lei; Beleţi-Negreşti, 38.000 lei; Berevoeşti, 22.000 lei; Bughea de Jos, 14.000 lei; Cepari, 63.000 lei; Cicăneşti, 139.000 lei; Ciofrângeni, 22.000 lei; Ciomăgeşti, 120.000 lei; Corbi, 181.000 lei; Coşeşti, 198.000 lei; Dobreşti, 47.000 lei; Drăganu, 183.000 lei; Hârseşti, 16.000 lei; Lunca Corbului, 39.000 lei; Mălureni, 10.000 lei; Mioarele, 110.000 lei; Morăreşti, 30.000 lei; Mozăceni, 222.000 lei; Poiana Lacului, 51.000 lei; Popeşti, 59.000 lei; Răteşti, 29.000 lei; Râca, 85.000 lei; Recea, 96.000 lei; Slobozia, 58.000 lei; Suseni, 45.000 lei; Ştefan cel Mare, 77.000 lei; Teiu, 66.000 lei; Uda, 394.000 lei; Valea Danului, 262.000 lei; Valea Iaşului, 205.000 lei şi Vlădeşti, 92.000 lei.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It