Opt Diplome de Recunoştinţă, la Curtea de Argeş

Legislativul municipal a aprobat în unanimitate conferirea ultimelor diplome din 2019 prin care comunitatea locală cinsteşte anduranţa în căsnicie pentru familii care au depăşit o jumătate de secol de convieţuire. Liderul grupului liberal, Cristian Mitrofan, a fost cel care a înmânat-o pe prima familiei Ilinca şi Nicolae Dumitru, care locuieşte pe strada Pinului. Celelalte înscrisuri însoţite de tradiţionalele buchete de flori au fost acordate de către viceprimarul Gabriel Jubleanu familiei Maria şi Nicolae Măţăoanu (strada Episcop Nichita), de Ştefan Dumitrache Ilenei şi lui Gheorghe Mateescu (strada Cuza Vodă), respectiv de Răzvan Bădescu Ioanei şi lui Nicolae Dragomir (strada Victoriei), de Ion Şerban familiei Ana şi Ilie Băltăreţu (strada 1 Decembrie 1918), de Ionel Păunescu familiei Lucia şi Ion Tobă (strada Poştei) şi de Mădălin Marinescu familiei Filofteia şi Viorel Badea (strada Rozelor). Întrucât familia Tudoriţa şi Constantin Bălan, de pe strada Cuza Vodă, n-a fost prezentă şi nici n-a avut vreun reprezentant în sală, dr. Jean Chefani a fost silit să transmită diploma şi florile lui Călin Budan, urmând să fie înmânate la domiciliu celor premiaţi. Fiecare dintre aceste familii, pe baza unor cereri depuse la Direcţia de Asistenţă Socială, pot beneficia şi de premii în bani de câte 200 lei, conform unei mai vechi hotărâri de consiliu. Deocamdată noi le adresăm tradiţionala urare "Casă de Piatră!".
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
