Prefect nou de Argeş: Emanuel Soare!

La ceremonia de învestitură de joi au fost prezenţi secretarul general al Guvernului României, Antonel Tănase, preşedintele PNL Argeş, secretarul de stat Adrian Miuţescu, deputatul PNL Dănuţ Bica, secretarul de stat Gheorghe Alecsei şi subprefecţii Adrian Bughiu şi Cristian Andrei Ciungu, acesta din urmă fiind învestit tot în aceeaşi zi. De asemenea, o puternică delegaţie din Curtea de Argeş şi din zonă, în frunte cu preşedintele Cristian Mitrofan şi vicepreşedinţii Doru Georgescu şi Marius Moisescu, din care au mai făcut parte Robert Badea, Claudiu Toteanu, George Richiţeanu şi alţii, dar şi primarii Gabriel Popa (Albeştii de Argeş) şi Vasile Preda (Valea Danului), nu a ratat momentul şi a fost alături de noul prefect de Argeş şi de echipa sa.
"Jur să respect Constituţia şi legile ţării şi să fac cu bună credinţă tot ce-mi stă în puterile şi priceperea mea pentru bine locuitorilor judeţului Argeş! Aşa să-mi ajute Dumnezeu!" - a fost jurământul lui Soare. Printre altele, noul prefect al Argeşului a declarat: "... sunt reprezentantul unei generaţii care nu mai poate sta pe margine şi am decis să mă implic. Sunt în faţa dvs. astăzi profund onorat şi conştient de importanţa şi de seriozitatea pe care funcţia de prefect al judeţului Argeş o aduce. Vă asigur că în calitate de reprezentant al Guvernului în Argeş voi face tot ce îmi stă în putere pentru ca toate politicile care vizează îndreptarea României să fie puse în practică. Îmi doresc ca oamenii să înceapă să aibă încredere în instituţiile statului". Îi urăm şi noi succes lui Emanuel Soare în activitate şi-l asigurăm că trustul nostru rămâne un partener media de nădejde pentru Instituţia Prefectului Argeş.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
