Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
joi 25 iunie 2026 18:53

Consiliul Judeţean Argeş are un nou vicepreşedinte: pesedistul Marius Nicolaescu!

# De asemenea, Ilie, Carzol şi Frăţică i-au înlocuit pe Miuţescu, Brătulescu şi Bulf

Vineri, Marius Nicolaescu (PSD) a fost ales vicepreşedinte al Consiliului Judeţean Argeş. Domnia sa a primit 25 de voturi din totalul de 30 valabil exprimate, în cadrul şedinţei extraordinare a C.J. "Vreau să vă mărturisesc că, deşi am fost singurul candidat, am avut emoţii. Pentru mine reprezintă un moment special şi vreau să mulţumesc tuturor colegilor care m-au votat astăzi. Îmi doresc ca de luni să trecem la treabă şi să facem o echipă completă şi complexă. Vă mulţumesc încă o dată!", a fost declaraţia proaspătului vicepreşedinte al C.J. Argeş.
De asemenea, în cadrul aceleiaşi întâlniri, au fost validaţi trei noi consilieri judeţeni. Aceştia au fost votaţi în plenul şedinţei, după ce, în luna ianuarie, locurile fuseseră vacantate prin demisia foştilor consilieri judeţeni Simona Brătulescu (ALDE), Adrian Miuţescu (PNL) şi Cătălin Bulf (PMP), toţi ajunşi secretari de stat în Guvernul Orban. Vineri au depus jurământul următorii: Ion Ilie (PNL), Nanu Carzol (ALDE) şi Iulian Frăţică (PMP).

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It