Dublă premiere a unor centenare efectuată de CAR Pensionari!

După cum v-am informat deja, săptămâna trecută, Marian Lazăr, secretarul CAR Pensionari Curtea de Argeş şi consilierul de zonă, Constantin Manole, au fost prezenţi alături de autorităţile locale din Sălătrucu la sărbătorirea centenarei Elena Negriloiu, prilej cu care i-au înmânat şi un plic cu suma de 500 de lei. Dumnealor s-au deplasat apoi în satul Bîrseşti, din comuna Tigveni, unde au participat la un eveniment similar care a avut-o în centrul atenţiei pe localnica Ana Filofteia. Aceasta a împlinit în luna ianuarie venerabila vârstă de 100 ani şi a fost, de asemenea, felicitată şi premiată de acest organism al pensionarilor din Oraşul Regal. De altfel există o adevărată tradiţie în acest sens şi CAR Pensionari din Curtea de Argeş ştie să-şi onoreze membrii cu prilejul unor evenimente deosebite din viaţa lor. Anul trecut am relatat despre o sărbătorire similară într-un sat din nordul Văii Râului Doamnei, iar acum a venit rândul celei a Topologului. Felicitări tuturor celor ce nu trec cu vederea astfel de momente memorabile din viaţa comunităţilor locale!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
