Primarul Dorin Florin Panţeru: "Vom finaliza lucrările la apă şi canalizare încă din 2020!"

În prima decadă a lunii februarie, la Ciofrângeni se lucra din plin la investiţia prin care se va realiza reţeaua de canalizare menajeră a comunei. Constructorii plasau conductele în centrul comunei, aproape de sediul administrativ, în care i-am găsit pe primarul Dorin Florin Panţeru şi pe viceprimarul Gheorghe Manga. Cei doi reveniseră în jurul prânzului de pe şantierele unde verificaseră stadiul lucrărilor în execuţie atât din satul central, de la viitorul stadion sau din satul Piatra. "Pentru noi, toate aceste lucrări sunt importante. În mod evident, investiţia de canalizare este prioritară la ora actuală. Este finanţată pe PNDL cu vreo 9.600.000 lei, din care apa - 2.900.000 lei. Termenul de finalizare a lucrărilor este în 2021, dar sper să facem recepţia încă din acest an. Insistăm în mod deosebit să se facă lucrări de calitate şi tocmai de aceea suntem prezenţi zilnic pe şantiere. Oricum, la recepţia finală vom fi ca de obicei extrem de stricţi!", a declarat primarul din Ciofrângeni.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
