Primari liberali argeşeni, în vizită de lucru la Ministerul Lucrărilor Publice, Dezvoltării şi Administraţiei

Consecvent susţinerii pe care o acordă proiectelor aleşilor locali din judeţ, Adrian Miuţescu a condus, zilele trecute, la Ministerul Dezvoltării, o delegaţie formată din cinci primari argeşeni, pentru a discuta cu ministrul Lucrărilor Publice, Dezvoltării şi Administraţiei, Ion Ştefan. Alături de preşedintele PNL au participat la întâlnirea cu ministrul de resort primarii din Dragoslavele - Ion Băcioiu, Uda - Dumitru Drăguşin, Ştefan cel Mare - Niculae Vidan, Albeştii de Argeş - Gabriel Popa şi Ciomăgeşti - Dumitru Diaconu. Ministrul Ştefan i-a asigurat pe edilii argeşeni de întreaga sa susţinere pentru proiectele care sunt în acest moment în derulare şi de sprijinul său pentru viitoarele planuri de dezvoltare. "Astfel de întâlniri sunt benefice pentru ambele părţi. Pe de o parte, noi aflăm direct de la edili care sunt problemele cu care se confruntă la nivel local, iar domniile lor află direct de la sursa centrală stadiul de implementare al proiectelor la nivel ministerial", a precizat ministrul Ion Ştefan.
La rândul său, preşedintele PNL Argeş, Adrian Miuţescu, a declarat că astfel de întrevederi vor avea loc în continuare. "Primarii noştri ştiu ce au de făcut pentru comunele lor, viitori noştri primari pregătesc deja proiecte pentru localităţile lor, iar datoria noastră este să-i sprijinim la nivelul ministerelor de resort. Suntem deja la a treia rundă de întâlniri pe tema priorităţilor de dezvoltare a judeţului Argeş şi am discutat cu domnul ministru Ştefan punctual despre fiecare proiect în parte, cât şi despre stadiul lor de implementare. Astfel de întrevederi vor continua şi voi face tot ce îmi stă în putere pentru a facilita o comunicare directă între primarii argeşeni şi structurile centrale", a subliniat preşedintele PNL Argeş.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
