Primăria Curtea de Argeş a predat constructorului amplasamentul pentru noua Grădiniţă cu Program Prelungit!



Miercuri, în jurul prânzului, reprezentanţii Primăriei Municipale, în frunte cu edilul-şef Constantin Panţurescu, s-au deplasat pe str. 1 Decembrie 1918, acolo unde au avut o întâlnire cu cei ai constructorului care a câştigat proiectul pentru realizarea noii Grădiniţe cu Program Prelungit din Oraşul Regal. "Este o investiţie pe care o aşteptăm de mult timp şi să dea Domnul ca toate lucrările să se desfăşoare aşa cum trebuie! Astăzi predăm constructorului aplasamentul pentru noua G.P.P. din municipiu. Haideţi să pornim cu bătutul ţăruşilor, dl inginer Giuclea şi spor la treabă. Aşteaptă copiii şi nu putem să-i dezamăgim!", a declarat primarul Panţurescu. La rândul său, reprezentantul constructorilor, ing. Dumitru Giuclea, s-a angajat că într-un an lucrarea va fi gata. "Dacă timpul ţine cu noi, ca şi până acum, să sperăm că până la finalul anului, în luna decembrie, până în Crăciun, o să avem copiii la grădiniţă şi se va organiza şi prima serbare în noua clădire!", a mai spus Panţurescu. De asemenea, la finalul acţiunii, edilul-şef a marcat momentul şi a ţinut să fie cel care bate simbolic primul par la şantierul pe care se va edifica construcţia, în vecinătatea pensiunii consilierului local Ion Şerban. Spor la treabă le urăm şi noi constructorilor şi să fie într-un ceas bun!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
