Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
joi 25 iunie 2026 21:29

Primarul Panţurescu a clarificat lucrurile: "La Curtea de Argeş, situaţia n-a impus înfiinţarea carantinei!"

Şeful administraţiei municipale a ţinut să ia atitudine faţă de informaţiile fără suport real care au început astăzi să bântuie aiurea mediul online, fiind proferate şi de anumite mijloace ce-şi arogau calitatea de mass-media. "Rog concitadinii să nu dea atenţie unor informaţii neverificate, ce nu provin din surse oficiale autorizate. Faţă de acestea, ţin să precizez cu toată fermitatea că, la Curtea de Argeş, situaţia n-a impus înfiinţarea carantinei sau măcar a unor puncte cu astfel de destinaţie! Este, deci, evident că oricine colportează astfel de zvonuri fără suport real, ce pot induce panica în populaţie, îşi asumă o responsabilitate pentru care, la nevoie, va trebui să răspundă în instanţă! Deocamdată, la noi situaţia este sub control, este monitorizată atent de factorii responsabili pe plan local, ce ţin legătura permanent cu cei de nivel superior, pentru a se aplica întocmai şi la timp măsurile impuse de lege. Nu sunt motive de panică, aşa că fiecare ar fi bine să ne păstrăm calmul oamenilor responsabili!", a declarat primarul Constantin Panţurescu.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It