Plângere penală înaintată la CNA

Primarul Constantin Panţurescu a anunţat faptul că a formulat o plângere penală, în condiţiile legii, pe care i-a invitat pe consilierii locali s-o semneze pentru a o înainta la CNA. Acesta a fost răspunsul dat consilierului local Ion Şerban, cel care a izbucnit în şedinţa de zilele trecute: "Am fost cu toţii martori la modul în care a fost denigrat un angajat al primăriei de către un mijloc de presă ce proferează ştiri false, menite să genereze panică în rândul populaţiei pe tema coronavirusului. Fiecare dintre noi am fost sau vom fi puşi la zid de acel post TV, care şi-a făcut un titlu de glorie din a ne jigni. Eu nu mai accept astfel de manevre şi vă cer tuturor oamenilor de bun simţ să facem front comun împotriva celor ce acţionează astfel!"
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
