Aleşii locali liberali, apel pentru igienizare către primarii oraşelor argeşene

"Ca aleşi locali liberali, ne dorim sănătate şi bunăstare pentru comunităţile care ne-au mandatat să le reprezentăm interesele. De aceea, solicităm primarilor din Piteşti, Curtea de Argeş şi Ştefăneşti - dat fiind că sunt mandataţi tot prin votul cetăţenilor - să demareze urgent acţiunea de igienizare a oraşelor. De asemenea, la Câmpulung, Topoloveni şi Costeşti, unde a fost efectuată o igienizare, este necesar ca aceasta să fie reluată pentru păstrarea sănătăţii publice. Este o măsură eficientă în situaţia in care COVID-19 este extrem de contagios. O igienizare corespunzătoare a străzilor, trotuarelor, intrărilor în blocuri etc. poate limita răspândirea virusului! Prioritatea noastră, sănătatea dumneavoastră!
Semnează consilierii locali liberali din municipii şi oraşe"
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
