Cristian Mitrofan: "C.A.S. îşi va face datoria cât va putea de bine faţă de argeşeni!"

Aceasta este declaraţia pe care ne-a dat-o noul preşedinte al Casei de Asigurări de Sănătate Argeş joi, după instalarea oficială în post. "N-a fost cazul unei festivităţi pretenţioase cu participarea unor personalităţi. În actualele condiţii de război cu coronavirusul, nici nu era cazul! M-am prezentat la post, am preluat documentaţiile, inventarul, am cunoscut mare parte din colegii cu care voi lucra şi i-am asigurat că n-am venit să fac cine ştie ce schimbări într-un angrenaj despre care ştiam că este funcţional. De felul meu nu sunt un vânător de capete, ci un om deschis spre colaborarea cu colegii, conştient că numai astfel se pot crea echipe puternice, capabile să-şi îndeplinească obiectivele. Prima impresie în privinţa oamenilor pe care i-am găsit la C.A.S. a fost foarte favorabilă, căci sunt profesionişti care ştiu ce se aşteaptă de la dumnealor şi sunt capabili să-şi îndeplinească sarcinile de serviciu întocmai şi la timp. Adică exact de ceea ce aveam nevoie în aceste clipe grele, în care toţi ştim că ne aşteaptă un volum imens de muncă. Încă din primul moment am căutat să-i fac pe toţi cei cu care am dicutat să se simtă în largul lor prin atmosfera relaxat-responsabilă pe care am generat-o instantaneu. Viaţa m-a învăţat că nu pot trăi ca un lup singuratic, că succesul este garantat strict de coeziunea şi forţa cu care acţionează echipa şi nu voi abdica acum de la aceste principii!...
Am intrat direct în pâine, cum se spune, şi cred că şi eu le-am făcut o impresie bună noilor colegi. O primă confirmare am avut-o după ce am discutat cu câţiva dintre dumnealor despre problemele la zi şi, după ce le-am analizat şi am căzut de acord asupra unor soluţii raţionale de rezolvare. Iar faptul că mi s-a spus deschis că se bucurau de faptul că aveau de-a face cu un tip avizat şi că sunt convinşi că nu voi avea nevoie de o perioadă lungă de adaptare, m-a încurajat şi pe mine. Astfel, am abordat foarte încrezător întâlnirile pe care le-am avut din prima zi cu preşedintele Asociaţiei Medicilor de Familie şi cu alţi reprezentanţi de la instituţiile cu care vom colabora direct. Am stabilit priorităţile activităţii pe care o vom desfăşura pe termen scurt, mediu şi lung şi am trecut direct la treabă încă din prima zi, căci suntem în situaţia de a lucra contratimp în această luptă pe care o ducem cu toţii pentru prevenirea răspândirii pandemiei în judeţ şi, de ce nu, pentru salvarea vieţilor oamenilor!", ne-a declarat noul preşedinte-director general al C.A.S. Argeş, ec. Cristian Mitrofan, căruia îi urăm să-şi îndeplinească obiectivele alături de echipa cu care lucrează. De reţinut ar fi faptul că postul său de la C.C.A. este ocupat acum de către Simona Hirică.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
