Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
joi 25 iunie 2026 23:04

La Curtea de Argeş începe etapa a doua a dezinfecţiei generale!

Primarul municipiului Curtea de Argeş, ing. Constantin Panţurescu, a anunţat că din data de 13 aprilie va începe etapa a doua a dezinfecţiei generale. "Ca şi data trecută, vom porni din nou cu scările de bloc, de la Confecţii către Ivancea. Sperăm să finalizăm acţiunea în vreo trei zile. Dacă timpul ne va permite, miercuri este programată o nouă dezinfecţie exterioară. Din nou fac apel la buna înţelegere şi respectul pe care l-am avut şi până acum din partea cetăţenilor de a respecta recomandările care sunt afişate la scările blocurilor şi, în acelaşi timp, vă anunţ că până sâmbătă am montat undeva la 250-300 de dispensere. Am început să le montăm de joi, ocazie cu care am distribuit şi gelul aferent pe toate scările de bloc. Au acţionat două echipe şi, dacă va fi nevoie, vom suplimenta numărul acestora. Vreau să le transmit cetăţenilor că s-a făcut un efort financiar considerabil pentru achiziţionarea dispozitivelor şi nu mi-aş dori ca ele să fie deteriorate. Le-am montat cu angajaţii societăţilor noastre şi apoi le-am dat în primire preşedinţilor de asociaţii, împreună cu gelul dezinfectant. Probabil că luni o să terminăm şi această acţiune şi am rugămintea către locuitori să aibă mare grijă de ele, pentru că în primul rând pe dumneavoastră vă protejează. Ceea ce facem, facem pentru toţi (pentru noi, pentru copiii şi familiile dumneavoastră), pentru toţi cetăţenii din municipiu! În altă ordine de idei, le urez toate cele bune celor care şi-au aniversat duminică onomastica de Florii, multă sănătate, să rămână optimişti că vom depăşi şi această perioadă de criză şi totul va fi bine!", ne-a declarat edilul-şef din Curtea de Argeş.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It