Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
joi 25 iunie 2026 23:04

SPU păstrează curăţenia în Oraşul Regal

Conducerea Salubrităţii Publice Urbane, firmă aflată în portofoliul administraţiei municipale, a organizat activitatea angajaţilor astfel încât să se îndeplinească exemplar Programul de lucru aprobat de Consiliul Local. Măturătorii de stradă duc greul acestei perioade, în care arterele rutiere sunt dezinfectate periodic, pentru a respecta măsurile anti-pandemie recomandate de către specialişti. Directorul Cătălin Gabriel Nastea ne-a informat că nu s-a confruntat cu probleme deosebite şi a remarcat faptul că, paradoxal, a scăzut cantitatea de gunoi depozitată necontrolat. Starea de sănătate a angajaţilor societăţii comerciale pe care o conduce este bună şi prin măsurile adoptate sunt speranţe îndreptăţite să se menţină şi pe viitor. "Noi ne vom face datoria în continuare, în conformitate cu interdicţiile stabilite şi vom păstra oraşul curat!", ne-a asigurat Cătălin Nastea.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It