Au curs amenzile în weekend!

La sfârşitul săptămânii trecute, poliţiştii, alături de jandarmi, reprezentanţi ai ISU Argeş şi ai altor instituţii cu atribuţii în domeniu au verificat 2.188 de persoane, 198 societăţi comerciale sau persoane fizice autorizate cu privire la respectarea măsurilor organizatorice specifice, a programului de lucru şi în privinţa respectării măsurilor de protecţie de către personal şi clienţi şi 240 de autovehicule, fiind vizate în special zonele aglomerate, zonele de agrement, centrele comerciale, restaurantele şi mijloacele de transport în comun. Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate 268 amenzi în valoare de 35.000 lei. "Reamintim faptul că este interzisă desfăşurarea de reuniuni cu prilejul unor sărbători, aniversări, petreceri în spaţii închise şi/sau deschise, publice şi/sau private. Recomandăm tuturor cetăţenilor să păstreze distanţarea fizică, să poarte mască şi să nu se expună la riscuri", au transmis reprezentanţii poliţiei.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
