Campanie de vaccinare la Ciofrângeni

Primarul Dorin Florin Panţeru dovedeşte încă o dată grija pentru cetăţeni şi a făcut toate demersurile necesare pentru înfiinţarea unui centru de vaccinare în comună. "Sănătatea este prioritară. În plus, ne dorim foarte mult să învingem acest virus şi să scăpăm de restricţiile care ne ţin departe de viaţa normală şi de bucuriile ei. Am decis să ne implicăm şi noi în campania de vaccinare şi să fim alături de cei cărora le este peste mână să meargă în alte localităţi pentru imunizare. În plus, cred că oamenii vor căpăta mai multă încredere în vaccin cu acest prilej!", a spus acesta. Astfel, începând de duminică 16 mai, ora 10.00, la Căminul Cultural Centru se va da startul campaniei de vaccinare anti Covid-19 cu vaccinul Pfizer, prima doză, pentru cei deja înscrişi pe listele de la Primărie, dar şi pentru alţi doritori.
