Vești bune pentru pasionații de înot din urbe: se redeschide bazinul!

Aşteptarea a luat sfârşit și, din nou, se dă liber la înot pentru locuitorii municipiului nostru şi din zonele apropiate! Începând de astăzi, la Complexul de Natație din Curtea de Argeș, activitatea se reia normal, programul fiind cuprins între orele 10.00-18.00. Marius Dinescu, administratorul Bazinului de înot, vă va sta la dispoziție pentru întrebări și informații, la numărul de telefon 0771.088.138. Prețurile biletelor rămân aceleași: abonament copii - 6 lei; abonament adulți - 9 lei. Amintim că există două bazine cu adâncimi de 1,7, respectiv 1,4 m, având un volum de 760 mc apă, ce va fi încălzită la temperatura de 28 grade Celsius. Centrul dispune suplimentar de sală de saună, duşuri şi de un spaţiu special rezervat părinţilor însoţitori, capacitatea de primire fiind de 170 persoane maximum într-o oră.
