Argeşul a primit sume modeste din fondul de rezervă bugetară


Guvernul Cîţu a împărţit în teritoriu diferite sume de bani din fondul de rezervă bugetară. Județul nostru a primit puțin peste 15 milioane de lei, mai exact, 15,3. Suma este una modestă, comparativ cu alte judeţe, acolo unde chiar s-a depăşit pragul de 40 de milioane de lei. Cei mai mulţi bani au mers în Suceava: au fost alocaţi peste 46 de milioane de lei, în timp ce judeţul Mureş a primit peste 42 de milioane de lei. Podiumul judeţelor privind sumele de bani primite de la Guvern este încheiat de Satu Mare, acolo fiind alocaţi peste 40 de milioane. Argeşul este pe locul 33 în topul banilor trimişi de Cîţu. În imaginile atașate puteți vedea cum arată lista sumelor de bani alocate la nivelul localităţilor din Argeş.
