Campania de imunizare de la Domnești, un succes cu repetiție!

Duminica trecută, în incinta Târgului Săptămânal din comuna Domnești, a fost amplasat un cort medical în vederea vaccinării tuturor persoanelor care au dorit acest lucru. Din fericire, campania s-a bucurat de un mare succes, având o participare semnificativă.

"În total, au fost imunizate 130 de persoane, dintre care 40 cu serul Johnson&Johnson și 90 cu Pfizer/BioNTech. Pentru că cererea este foarte mare, vom repeta această acțiune și duminica viitoare, atunci când vom avea disponibile 100 de doze Johnson&Johnson și alte 100 Pfizer. Trebuie să înțelegem gravitatea situației cu care ne confruntăm și că doar prin imunizare putem trece cu bine peste acest calvar care ne chinuie de atâta vreme.

În acest moment, în comuna noastră, rata de infectare este de 4,27 la mie, așa că sper ca duminică să epuizăm tot stocul de ser de care vom dispune", ne-a informat șeful administrației publice locale, Doru Ion Smădu.
