Campania de vaccinare de la Albeștii de Argeș continuă și în acest weekend

Primăria localității repetă campania de imunizare, iar cetățenii care nu au recurs încă la ser sunt așteptați pe 30 octombrie la Căminul Cultural din comună pentru a se vaccina cu serurile de la Pfizer Bion/Tech sau Johnson&Johnson. „Venim în întâmpinarea cetățenilor comunei noastre care doresc să beneficieze de vaccinare împotriva Covid-19 într-un centru mobil de imunizare, cu inițiativa de a veni la Căminul Cultural Albeștii de Argeș în data de 30 octombrie 2021, începând cu ora 09.00, având asupra lor cartea de identitate. Dați de știre și vecinilor dumneavoastră, ca să se știe în toată comuna, că avem o oportunitate pentru cei care doresc să se imunizeze și nu le este ușor să se deplaseze la un centru din altă localitate. Relații suplimentare la tel/FAX: 0248/735.005, e-mail: albestiidearges@ag.e-adm.ro sau la sediul primăriei”, s-a arătat în anunț. Pe 17 octombrie, când a avut loc prima campanie de vaccinare, s-au imunizat în jur de 120-130 de locuitori.
