Cuplurile care au aniversat nunta de aur, premiate la Albeștii de Argeș

Zilele trecute, 84 de perechi care au împlinit 50 de ani de căsătorie au fost sărbătorite la Albeștii de Argeș. Cu ocazia aceasta, conducerea primăriei din localitate a ținut să le felicite, oferindu-le câte un premiu în bani în valoare de 500 de lei. Cuplurile celebrate sunt dovada relațiilor bazate pe încredere și iubire. Un adevărat exemplu de răbdare și înțelegere, chei esențiale ce pot constitui baza oricărei familii.
„Mă bucur enorm că am avut parte de aceste momente speciale în Albeștii de Argeș. Vreau să felicit cuplurile premiate și să le mulțumesc pentru lecția pe care au oferit-o întregii comunități. Pentru tinerii care abia și-au început drumul în viața de familie, sunt un model demn de urmat. În ultima perioadă, date fiind și vremurile pe care le trăim, am auzit o mulțime de vești care ne-au lăsat un gust amar. Dar recunoștința adusă acestor cupluri ne-a transmis și nouă o bucurie aparte. Din cauza restricțiilor generate de Covid-19, nu am putut oficia o decernare propriu-zisă. Premiile au fost înmânate individual, la primărie. Cu toate acestea, emoțiile au fost pe măsură și sper să repetăm momentul și în anii următori. Le doresc o viață plină de bucurii și o căsnicie la fel de frumoasă ca și până acum. Să auzim numai de bine”, le-a urat primarul comunei Albeștii de Argeș, Gabriel Popa.
