Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
luni 22 iunie 2026 21:41

O nouă sesiune de vaccinare la Brăduleț!

După ce în 6 și 27 noiembrie, la Școala Gimnazială Galeșu și la sediul Căminului Cultural Brăduleț au fost amplasate centre mobile de vaccinare - campaniile fiind de succes - echipa medicală va fi prezentă în localitate și sâmbătă, 18 decembrie, între orele 09.00-12.00, pentru o nouă sesiune de vaccinare. Acțiunea va avea loc la sediul Primăriei Brăduleț, iar serurile disponibile sunt Johnson&Johnson și Pfizer-BioNTech, dozele 1,2 și 3. Nu este necesară o programare, iar doritorii trebuie să aibă la ei cartea de identitate. "În acest moment, comuna noastră se află în scenariul verde, având o incidență de 0,61 la mie. Totuși, să luăm în calcul faptul că se apropie sărbătorile de iarnă, prilej de a ne revedea prietenii, rudele, vom merge la cumpărături într-o perioadă aglomerată din an, și avem, iată, un motiv în plus de a ne imuniza. Îi așteptăm în număr cât mai mare pe cetățeni, pentru a porni cu dreptul în noul an, sperând la eradicarea într-un timp cât mai scurt a acestei pandemii", ne-a declarat primarul Florin Iordache.

Pin It