Lucrări în toi la Valea Danului!

În această dimineață, viceprimarul Marian Enescu s-a aflat la datorie în punctul Borobănești, acolo unde, împreună cu o echipă și un excavator, s-a ocupat de extinderea locală a străzii. „Ne aflăm la intrarea pe DC239, unde drumul era îngustat și ne-am confruntat cu situații în care mașinile au scăpat cu roata în șanțul adiacent”, ne-a detaliat acesta. Concret, s-a adus pământ, s-a nivelat, s-a pus fier și apoi strat de beton. „Nu avem asfalt. Vom folosi beton și consolidăm cu fier, ca să nu se surpe. Vom introduce și tubul pentru scurgerea apelor pluviale, fiindcă aici este o rigolă. Aceste lucrări erau în plan de ceva vreme, așa că astăzi le-a venit rândul”, ne-a mai spus alesul local.
