Băiculești: Se continuă seria asfaltărilor și lucrările la canalizare!

"Omul sfințește locul", spune un vechi proverb, iar acesta se reflectă în activitatea administrației publice locale din Băiculești, acolo unde primarul, alături de vicele Neculcea și colegii din Consiliul Local, au făcut echipă bună în ultimii 4 ani, iar munca depusă de aceștia se vede în lucrările și proiectele prin care frumoasa localitate situată la sud de Curtea de Argeș traversează o vizibilă modernizare, menită să ridice nivelul de trai al cetățenilor.
Astfel, primăvara cu temperaturi ridicate a oferit autorităților comunei Băiculești șansa de a demara în avans unele lucrări. În februarie au fost reluate lucrările de modernizare a drumurilor din satul Zigoneni, pe baza unui proiect finanțat din bugetul localității.
Primarul Dragnea a anunțat că se va lucra intens pe tot parcursul primăverii pentru asfaltarea a peste 3 km de drumuri comunale. "A fost deja așternut primul strat de asfalt pe toate cele patru bretele ale drumului național. În scurt timp, societatea executantă va veni și cu stratul final. De altfel, pe Ulița Bisericii a fost deja turnat al doilea strat de asfalt. Lucrările vor fi gata în curând", a dat asigurări edilul-șef Niculae Dragnea.
Totodată, lucrările la rețeaua de canalizare vor fi reluate în cel mai scurt timp, fiind suspendate temporar în scopul clarificării anumitor aspecte ce țin de infrastructura DN 7C, drum de-a lungul căruia se introduc conductele. Rețeaua de canalizare va deservi satele Mănicești, Stejari, Argeșani, Băiculești și Zigoneni și va fi gata anul acesta.
