La Curtea de Argeş, final de an cu opt familii premiate
Tradiţia premierii familiilor care au împlinit peste o jumătate de secol de convieţuire s-a păstrat şi în ultima şedinţă de legislativ municipal din 2015. Consilierii locali au aprobat în unanimitate un proiect de hotărâre al primarului Nicolae Diaconu prin care s-au acordat opt diplome de recunoştinţă pentru tot atâtea cupluri de concitadini, după cum urmează: Alexandra şi Gheorghe Bolbeş şi Elena şi Constantin Dovleac (ambele cu domiciliile pe strada Cuza Vodă); Veronica şi Gheorghe Nedelcu (strada Nicolae Iorga); Maria şi Vasile Deaconu (strada Sân Nicoară); Ioana şi Ştefan Lifoe (strada Despina Doamna); Gheorghiţa şi Cristian Bănică (strada Banu Mărăcine); Filofteia şi Vasile Sîrbu (strada Plopiş); Floarea şi Nicolae Onicioiu (Bulevardul Basarabilor). Fiecare dintre aceste familii, pe bază de cerere depusă la Serviciul Public de Asistenţă Socială, a mai primit şi câte un premiu bănesc în valoare de 200 lei.
