Nou preşedinte de şedinţă la legislativul municipal
Luni a expirat mandatul de două luni cu care fusese învestit Constantin Panţurescu, pentru a trece cât mai operativ bugetul municipal pe anul în curs. De această dată, viceprimarul Cristian Mitrofan i-a dat întâietate fostului preşedinte să facă propunerea pentru urmaş. Alesul lui Panţurescu, dar şi al colegilor din consiliu a fost Vasile Sabie, votat în unanimitate pentru funcţie.
