În ultima şedinţă a legislativului local s-a aprobat în unanimitate proiectul de hotărâre vizând finanţarea de la bugetul muncipal a cheltuielilor pentru elaborarea documentaţiei tehnico-economice şi
Memorialul "Închisoarea Piteşti" şi-a deschis sâmbătă din nou porţile publicului larg. Cu această ocazie, la eveniment a participat vicepreşedintele Consiliului Judeţean Argeş, Simona Brătulescu
Grija faţă de om a rămas o constantă în politica pe care a aplicat-o în administraţia publică locală primarul Nicolae Barbu încă de la primul mandat încredinţat de alegători în anul 2004. La un
Preşedintele Consiliului Judeţean Argeş, Dan Manu, a semnat, la Ministerul Dezvoltării Regionale, Administraţiei Publice şi Fondurilor Europene, primele două contracte finanţate prin Programul
S-a scurs un an de zile de când aleşii locali din actualul mandat au depus jurământul. Dintre cei vechi, unii au plecat, alţii au rămas. Acum un an lansam tradiţionalul nostru serial prin care
Primarul Virgil Baciu s-a conformat prevederilor legii şi a făcut publice salariile angajaţilor administraţiei locale pe care o conduce. Un plus faţă de omologi ar fi acela că a dat nu numai
În ediţia ziarului nostru cu nr. 4515, din data de 11 octombrie, semnalam pe prima pagină lipsa trecerilor de pietoni în aglomerata zonă de intrare spre Urgenţa Spitalului Municipal. Aşteptările
Muzeul Golești lansează o provocare inedită și spectaculoasă. Fii eroul expoziției ″Despre dragoste și umbrele ei", care va avea loc la Muzeul Golești ! Află ce trebuie să faci și fii alături de
Vineri, judeţul Argeş a fost prezent la Ambasada României la Atena-Grecia, cu prilejul Zilei Naţionale a Produselor Tradiţionale, la invitaţia Excelenţei Sale, ambasadorul Lucian Fătu. Consiliul