Într-o şedinţă de legislativ municipal desfăşurată cu luni de zile în urmă, s-a afirmat că în luna septembrie se va face baie în Centrul de înot pe care-l va finanţa administraţia publică locală
Aceasta a fost concluzia unui comunicat postat zilele trecute pe site-ul Companiei Naţionale de Administrare a Infrastructurii Rutiere. Ca întotdeauna, datele sunt seci, fără substanţă, ceea ce nu
În conformitate cu dispoziţiile Legii nr. 31/1990 privind societăţile comerciale şi ale actului constitutiv al S.C. AQUATERM S.A., managerul general Gabriel Nastea a convocat Adunarea Generală a
Preşedintele Consiliului Judeţean Argeş, Dan Manu, a participat joi la întâlnirea pe care inspectorul şcolar general Dumitru Tudosoiu şi conducerea Inspectoratului Şcolar Judeţean au avut-o cu
Tradiţionala sărbătorire creştină a hramului sfântului lăcaş de cult ortodox s-a oficiat şi în acest an vineri, de Naşterea Maicii Domnului sau Sfânta Maria Mică, aşa cum mai este evocată. Slujba
Duminică se va sărbători o nouă ediţie a evenimentului care are drept scop afirmarea identităţii locale şi strângerea rândurilor cetăţenilor pentru ridicarea nivelului de viaţă al acestora
S-a scurs un an de zile de când aleşii locali din actualul mandat au depus jurământul. Dintre cei vechi, unii au plecat, alţii au rămas. Acum un an lansam tradiţionalul nostru serial prin care
Marţi, în jurul orei 10.00, primarul Constantin Panţurescu l-a primit la sediul administraţiei municipale pe nunţiul apostolic al Sfântului Scaun de la Vatican, Miguel Maury Buendia. Acesta ocupă
Miercuri, la ora 13.00, consilierii locali s-au întâlnit într-o şedinţă extraordinară care a avut două puncte pe ordinea de zi ce au vizat probleme ce nu sufereau amânare: şcolile şi spitalul. În
Vineri, 8 septembrie 2017, au fost semnate protocoalele de colaborare între Consiliul Judeţean Argeş şi operatorii de transport acreditaţi, care vor asigura transportul pe rutele din zona