Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
luni 22 iunie 2026 14:48

La Primăria Curtea de Argeş nu se intră-n grevă!

 

La nivel naţional, angajaţii administraţiilor publice locale, membri de sindicat ai Federaţiei Naţionale a Sindicatelor din Administraţie (FNSA) au intrat astăzi în grevă timp de o oră, la începutul programului de lucru. Dacă nu le vor fi rezolvate revendicările, vor intra din nou în grevă o zi întreagă - pe 12 iulie, iar din 19 iulie, se va declanşa conflictul de muncă pe termen nelimitat. Angajaţii din Primăria Curtea de Argeş nu intră în această categorie, pentru că fac parte din Sindicatul Naţional al Funcţionarilor Publici, ne-a informat Nicolae Păunescu, şeful Biroului Transporturi în cadrul primăriei şi, totodată, liderul de sindicat. 

Pin It