Dacă aţi investit în Lactate Brădet, puteţi să vă cereţi banii înapoi!
După scandalul "e-coli", Marius Badea, patronul Lactate Brădet, a venit cu un proiect nou, prin care cetăţenii aveau posibilitatea să cumpere acţiuni, devenind implicit acţionari ai societăţii. La aproximativ două luni de zile de la demararea ineditului demers, Marius Badea a făcut următorul anunţ: "Dragi prieteni, perioada pe care am stabilit-o pentru a demara construcţia celei mai mari fabrici de prelucrare a laptelui s-a încheiat. În tot acest timp am avut parte de susţinerea morală a dumneavoastră, a tuturor, reuşind astfel să depăşesc piedicile în care unii şi-au dorit să cad. Am reluat producţia şi livrarea de produse Lactate Brădet şi speram ca în timp să putem recupera şi pierderile pe care le-am suferit în perioada martie-aprilie 2016. Mi-aş fi dorit ca proiectul acesta să găsească suficient capital, pentru a-l putea realiza. Din păcate, suma subscrisă nu e suficientă pentru a porni la drum... În următoarele 30 zile, toţi cei care aţi subscris pentru a deveni acţionari sunteţi rugaţi să trimiteţi un e-mail la bradet@sprijina.ro pentru a solicita returnarea banilor. Returnarea se va face imediat, fără vreun comision, direct din contul de garanţie în care au fost blocaţi banii dvs. până în prezent. Sumele nerevendicate până la data de 1 august 2016 vor fi donate către Asociaţia Părinţi Salvatori, care se ocupă de susţinerea mai multor copilaşi diagnosticaţi cu paralizie cerebrală. Lactate Brădet, în semn de solidaritate cu dvs., va dona în următoarele 12 luni aceeaşi sumă de bani pe care o lăsaţi acestei asociaţii. Vă mulţumesc încă o dată pentru imensul suport acordat mie, cât şi familiei mele în cumplitele momente prin care am trecut".
