Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
luni 22 iunie 2026 14:46

Prins cu lemne prin municipiu 

Agenţii din cadrul Poliţiei Municipale l-au depistat pe M.C.F. (29 ani), din comuna Băiculeşti, în timp ce transporta cu o autoutilitară pe raza municipiului cantitatea de 5 mc cherestea - esenţă răşinoase, fără a deţine documente legale de provenienţă. Bărbatul a fost sancţionat contravenţional cu amendă în cuantum de 2.000 lei, iar cantitatea de material lemnos a fost confiscată şi predată Ocolului Silvic Vidraru.

Pin It