Micuţa Andreea, condusă pe ultimul drum

Înmormântarea fetiţei a avut loc ieri, la Cimitirul parohiei Capu Dealului. Tragedia petrecută vinerea trecută în comuna Corbi a zguduit întrega comunitate. Drama familiilor care îşi pierd copiii în accidente rutiere pare că nu se mai opreşte şi de fiecare dată ne face să ne punem întrebarea "De ce?...". Magda Pavel, secretară la ARGCOMS Curtea de Argeş, o femeie cu frică de Dumnezeu, a sperat într-o minune până în ultima clipă. Din păcate, Andreea este acum un înger plecat la ceruri. Alături de familie, rudele, vecinii, colegii micuţei şi tot colectivul SCM ARGCOMS au condus-o pe Andreea pe ultimul drum. Despărţirea a fost una dureroasă, care nu poate fi transmisă prin cuvinte şi de multe ori, nici nu este necesar. Tot ce mai poate fi spus este "Dumnezeu s-o odihnească în pace pe Andreea şi să-i dea putere familiei în aceste clipe dureroase!"
