"Respectaţi-ne durerea!"
Acesta este mesajul pe care ne-a rugat să-l transmitem mama micuţei Andreea Pavel, care a fost victima accidentului mortal de circulaţie petrecut la sfârşitul săptămânii trecute, la Corbi. Magdalena Loredana Pavel ne-a vizitat ieri la redacţie şi a ţinut să dea o dezminţire la tot ceea ce s-a spus despre acel tragic accident: "Fetiţa mea nu era în traversare, a fost acroşată de lângă sora ei când voia să facă acest lucru şi încerca să se asigure. Autoturismul care a lovit-o a avut destulă viteză ca s-o arunce la o distanţă mare. Nu mă bazez neapărat numai pe ce spune fiica mea mai mare, Ioana, în vârstă de 14 ani, ci şi pe logică. De aceea, îi rog pe cei care vorbesc în necunoştinţă de cauză pe internet despre împrejurările în care s-a produs nenorocirea să ne respecte durerea! Haideţi să lăsăm organele de cercetare să-şi facă meseria. Ioana, fata mea, a rămas şocată de ceea ce a văzut, are coşmaruri şi chiar acum ne-am întors cu ea de la o consiliere psihologică. Plânge fără încetare, mai ales când vede ce se spune pe internet, cum că Andreea ar fi traversat prin loc nepermis şi că ar fi sărit în faţa maşinii. Asta nu este adevărat! Repet: respectaţi-ne durerea şi încetaţi cu dezinformările!"
În altă ordine de idei, Magdalena Loredana Pavel a ţinut să le mulţumească din suflet colegilor de la ARGCOMS SCM, care i-au fost alături în grelele momente prin care a trecut familia dumneaei, şi mai ales preşedintelui Nichita Sandu pentru tot sprijinul acordat. Aceleaşi mulţumiri le-a adresat omului de afaceri Aron Mogoiu, dar şi rudelor, naşilor şi prietenilor pentru solidaritatea umană de care au dat dovadă în clipe dintre cele mai grele.
