Cu 181 km/h pe autostradă!
Sâmbătă, poliţiştii Brigăzii Autostrăzi şi Misiuni Speciale au depistat un bărbat care conducea cu viteză excesivă. Astfel, în zona km 86 al autostrăzii A1, tronsonul Bucureşti - Piteşti, un conducător auto a fost înregistrat de aparatul radar conducând cu viteza de 181 km/h. Acesta a fost sancţionat contravenţional cu amendă de 1.125 lei, iar, ca măsură complementară, poliţiştii i-au reţinut permisul de conducere, în vederea suspendării exercitării dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice, pentru 90 zile.
